Strażacy jak malowani

Data: 09-05-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Strażacy jak malowani
Za nami etap powiatowy XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, któremu przyświeca hasło: „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Konkurs objął patronatem Eligiusz Komarowski – starosta pilski. Uroczyste podsumowanie wydarzenia odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile.
- Gratuluję uczestnikom. Widać, że konkurs się rozwija, ponieważ w poprzednim roku dotarło około 130 prac, a w tym prawie sto więcej. Dziękuję opiekunom i uczniom, również tym spoza Piły: z gmin Łobżenica, Wyrzysk, Szydłowo, czy Miasteczko Krajeńskie.  Przede wszystkim jednak dziękuję strażakom, którzy zawsze dbają o nasze bezpieczeństwo – powiedział do obecnych Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu powiatu w Pile. Prace oceniało grono jurorów, na czele którego stanął Janusz Argasiński, artysta związany na co dzień z pilskim Biurem Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych.
Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile reprezentowali w poniedziałek, 8 maja zastępca komendanta, bryg. Robert Komarnicki oraz mł. asp. Krzysztof Stefen, który zafundował obecnym krótką lekcję udzielania pierwszej pomocy. Z kolei szef pilskiej Komendy powiedział do licznej grupy dzieci i młodzieży: - Pamiętajcie, żeby zawsze – jeśli cokolwiek was niepokoi – informować o tym dorosłych. Wasza reakcja może uratować komuś życie. Dzisiaj rysujecie strażaków, ale być może w przyszłości to wy będziecie bohaterami takich rysunków. Dziękuję za wasze zaangażowanie.
Bryg. Robert Komarnicki rozdał również obecnym ulotki o szkodliwym działaniu dwutlenku węgla, które od pewnego czasu kolportuje Komenda, we współpracy z pilskim Starostwem.
Najlepsze prace plastyczne wezmą teraz udział w etapie wojewódzkim, a jeśli tam również znajdą się w czołówce, mają szansę na finał ogólnopolski. Naszym młodym artystom życzymy powodzenia!

ZWYCIĘZCY ETAPU POWIATOWEGO
  • autorzy w wieku od szóstego do dziewiątego roku życia:

I miejsce –Julia Pogorzelska - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Pile,
II miejsce –Bartosz Tojza - Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku
III miejsce–Szymon Barczyk - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Gleśnie
Wyróżnienia: Justyna Werner - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Gleśnie
                    Samira Belaid - Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku

• autorzy w wieku od dziesiątego do trzynastego roku życia:

I miejsce –Marta Maria Mrotek - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie
II miejsce –Zuzanna Białczyk - Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Fanianowie
III miejsce –Zofia Gacka - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wiktorówku
Wyróżnienia: Patryk Janowski - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile